« Ožujak 2024 »

62. NMT - obavijest Državnog povjerenstva
Autor: Sanja Kovačević, 15. 1. 2020.

Nova obavijest Državnog povjerenstva za provedbu 62. NMT:

Približava se školska/klupska razina 62. natjecanja mladih tehničara koja će se održati od 3. do 6. veljače 2020. stoga svim učiteljima i mentorima tehničke kulture iz osnovnih škola i udruga tehničke kulture dostavljamo nekoliko obavijesti:

Školsko/klupsko povjerenstvo (povjerenstvo u OŠ ili udrugama tehničke kulture) do ponedjeljka, 26. siječnja 2020. elektroničkim putem prijavljuje održavanje školskog/klupskog natjecanja županijskom povjerenstvu, odnosno povjerenstvu Grada Zagreba, kako bi im županijsko povjerenstvo, odnosno povjerenstvo Grada Zagreba, poslalo testove i zadatke za školsku/klupsku razinu. Popis županijskih povjerenstva bit će objavljen do kraja ovog tjedna na portalu natjecanja: http://www.hztk.hr/62-natjecanje-mladih-tehnicara-20192020/.

Osnovne škole i udruge koje su organizatori školskog/klupskog natjecanja dobit će zadatke i druge materijale za provedbu školskog/klupskog natjecanja preko svog županijskog povjerenstva. Županijska povjerenstva dobit će zadatke i druge materijale od tajnika Državnog povjerenstva Žarka Bošnjaka u četvrtak, 30. siječnja 2020. godine prije podne.

Odmah nakon održanih školskih/klupskih natjecanja, a najkasnije 6. veljače 2020. do 24,00 sata, školska/klupska povjerenstva pisano i elektroničkim putem izvještava svoje županijsko povjerenstvo o broju sudionika i rezultatima na propisanim obrascima. Izvještaj sadrži originalne pisane testove svakog učenika, potpisane liste vrednovanja koje popunjavaju ocjenjivačka povjerenstva i tablicu rezultata koja sadrži popis učenika prema redoslijedu uspješnosti i tablicu broja učenika. Ako županijska povjerenstva ne dobiju tablicu rezultata elektroničkim putem do navedenog datuma i vremena, županijska povjerenstva neće razmatrati zakašnjele izvještaje i neće pozvati te učenike na županijsko natjecanje. Obrasci izvještaja bit će uskoro objavljeni na portalu natjecanja.

Posebno ističemo da zbog dugoročnog planiranja sadržaja i složenosti natjecanja u područjima H i P-kategorije te kasne objave ovogodišnjih Pravila, donesena je odluka o privremenoj odgodi odredbe o nemogućnosti sudjelovanja učenika u H-robotici ako su se oni prethodno natjecali u području robotskog spašavanja žrtve ili na međunarodnim natjecanjima iz robotike, kao i o nemogućnosti sudjelovanja učenika u natjecanju iz graditeljstva ako su se prethodno natjecali u modelarstvu uporabnih tehničkih tvorevina. U skladu s navedenim ažurirana su Pravila natjecanja.
Ostale informacije kao i popis pribora, alata i materijala za školsku/klupsku i županijsku razinu natjecanja dostupne su na portalu Državnog povjerenstva.

S poštovanjem,
Žarko Bošnjak, prof., Agencija za odgoj i obrazovanje,
tajnik Državnoga povjerenstva za provedbu 62. natjecanja mladih tehničara Republike Hrvatske

Jasna Malus Gorišek, dipl. ing.
Državno povjerenstvo za provedbu 62. natjecanja mladih tehničara Republike Hrvatske

Hrvatska zajednica tehničke kulture, Dalmatinska 12, Zagreb
tel: 01/4848-757, mob: 099/4656-770