« Ožujak 2024 »

Izvori i preporuke za stručno usavrašavnje UTK

Preporuke i izvori za pripremu učitelja tehničke kulture za provedbu CKR u nastavi tehničke kulture

a) Nacionalni kurikulum nastavnog predmeta Tehnička kultura - nakon javne rasprave

b) Sustav kurikulumskih dokumenata:

c) Webinari@MZO: "Ishodi učenja - zašto i kako?" - ministrica Blaženka Divjak
Predavanje ministrice prof. dr. sc. Blaženke Divjak, u obliku webinara govorit će o ključnim promjenama paradigme učenja i poučavanja te transformaciji kurikuluma iz učenja sadržaja napamet prema ishodima učenja.

Zimski stručni skupovi - NAJAVA
Autor: Sanja Kovačević, Svjetlana Urbanek, 30. 1. 2020.

Voditeljima ŽSV-ova Tehničke kulture, stigao je dopis iz MZO-a i AZOO-a:

Poštovane voditeljice i voditelji županijskih stručnih vijeća,
hvala vam na dosadašnjoj podršci u provedbi obrazovne reforme, osobito u primjeni novih predmetnih i međupredmetnih kurikuluma u osnovnim i srednjim školama.
Podršku u primjeni novih kurikuluma provodimo u obliku različitih aktivnosti uživo i online: u kontinuiranoj edukaciji u virtualnim učionicama, savjetničkim posjetima školama te stručnim skupovima uživo na županijskoj i lokalnoj razini. Edukacija u virtualnim učionicama nastavlja se do srpnja 2020., a u travnju i svibnju planirani su 2. savjetnički posjeti svim osnovnim i srednjim školama.
Tijekom veljače i ožujka na regionalnoj, županijskoj ili lokalnoj razini održat će se zimski stručni skupovi i molimo vas za pomoć u njihovoj organizaciji. Oni se organiziraju slijedeći predmetnu organizaciju županijskih stručnih vijeća kojima ste vi voditelji. Stoga će vam se tijekom sljedećih dana javiti mentori koje je imenovalo Ministarstvo znanosti i obrazovanja kako biste se dogovorili o terminu i mjestu održavanja stručnog skupa za članice i članove vašeg županijskog stručnog vijeća.
Stručni skupovi trajat će četiri sata, a obuhvatit će sljedeće teme:

1. Primjeri kurikulumskog planiranja i poučavanja s refleksijom i analizom
  2. Predmetna radionica
  3. Zašto baš ovako? (završni razgovor)

Poboljšavanja u sustavu obrazovanja možemo provesti samo zajedničkim radom i suradnjom i zato vam unaprijed hvala na suradnji i podršci.

Pozdrav,
Lidija Kralj